تبلیغات
ثقلین 59 - سیرها و گرسنه‏ها

اللهم عجل لولیک الفرج ______ تقدیم به دایی شهیدم...! ناقابل ___

سیرها و گرسنه‏ها
نظرات () |

خطبه‏اى كه درباره سیرها و گرسنه‏ها بیان فرمود .

اى بندگان خدا ، شما و آرزوهایتان در این دنیا مهمانید ،

مهمانى‏یى كه دورانش بپایان میرسد ، و وامدارانى هستید كه باید وام خویش را بپردازید ، روزگارتان پایان مى‏یابد و كردارتان باقى میماند ،

چه بسیارند كسانى كه در دنیا تلاش كردند و عمر خویش تباه كردند و كوشیدند و زیان دیدند ، شما اكنون در روزگارى بسر میبرید كه نیكیها پشت كرده و بدیها روى آورده‏اند و اهریمن بنابودى مردم طمع بسته است . اكنون ، شیطان ، نیروهایش توان گرفته و فریبش گسترش یافته و بشكار مردم دست زده است .

به این مردم نگاه كن ، و ببین كه تهیدست برنج افتاده و توانگر بنعمت خداوند ناسپاس است و بخیل حق خدا را نمى‏پردازد و از كمك به نیازمندان بخل میورزد و سركشان چنانند كه گوششان پندها را نمى‏شنود .

كجایند نیكوكاران و شایستگان شما و آزاد مردان و بخشندگانتان ؟

كجایند آنان كه در سوداگریشان پارسا و در راه و روششان پاكدل بودند ؟

آنها همه از این دنیاى پست و سراى زودگذر رنج آور كوچیدند و شما اكنون جانشین آنها شده‏اید در گروه فرومایگانى كه از بس پست و بى ارجند لبها براى بدگوئى آنها نمى‏جنبد و نمى‏خواهد نامشان را بیاد آورد ( ما از خدائیم و بسوى او باز مى‏گردیم ) تباهى همه جا را فرا گرفته كسى نیست كه زشتى‏ها را دگرگون كند و مردم را از بدكارى باز دارد ، آیا با این كارهایتان مى‏خواهید خداى را در جایگاه پاكش همسایه شوید و در شمار دوستان عزیزش درآئید ؟

هیهات، هرگز نمى‏توانید خداى را فریب دهید و به بهشتش راه یابید و خشنودى خداى را جز با فرمانبرى او نمى‏توانید بدست آورید نفرین خدا بر آنان باد كه مردم را به نیكى مى‏خوانند و خودشان نیكى را بجاى نمى‏آورند و مردم را از بدى باز میدارند و خودشان بد كارند .

منبع:: مرتبط با: پیامبر و اهل بیت (علیه السلام) ,
:: برچسب‌ها: حضرت علی(ع) , نهج البلاغه ,
نویسنده : بسیجی
تاریخ : دوشنبه 3 بهمن 1390
زمان : 12:08 ق.ظ


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :